PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2015 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Biuro Rzeczy Znalezionych przy bełchatowskim starostwie dosłownie pęka w szwach. Wśród rzeczy, które tam są przechowywane najwięcej jest rowerów.

Rowery to dosłownie hit na liście rzeczy znalezionych. Obecnie jest ich tak dużo, że zajmują dwa pomieszczenia w piwnicy urzędu starostwa powiatowego i ciągle ich przybywa.

Problemem jest pozbywanie się tych rzeczy. Jeśli nie znajdzie się w ciągu trzech lat właściciel, taki przedmiot może przejść na rzecz urzędu. Niestety, dzieje się tak bardzo rzadko. Procedura wycenienia przez biegłego wartości przedmiotu, koszty postępowania sądowego często przewyższają jego wartość.

Do biura trafiają nie tylko zgubione rzeczy. Często przynoszone są takie przedmioty, które ktoś wcześniej wyrzucił, tyle że w niewyznaczone do tego miejsca. Takie przedmioty "w dobrej wierze", przez uczciwych ludzi przynoszone są do starostwa. Po zdecydowaną większość nikt nigdy się nie zgłosi, a biuro rzeczy znalezionych powoli przeistacza się w składzik nikomu niepotrzebnych rzeczy.

TKB – Rowery z Biura Rzeczy Znalezionych – 07.03.2016

TagiAktualnościBełchatówroweryBiuro Rzeczy Znalezionych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here