PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2016 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Mieszkańcy bloków Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego obawiają się, że jeśli ktoś przekroczy wyznaczony ustawą dochód może stracić mieszkanie lub więcej płacić za lokal.

Deklaracje określające średni miesięczny dochód rodziny należy złożyć do końca maja. Osoby, które zdecydowały się na mieszkanie w zasobach BTBS, podpisując umowę deklarowały, że takie informacje będą przekazywać co dwa lata.

Pismo, które trafiło do każdego z mieszkań określa, że w przypadku złożenia deklaracji z których wynikałoby, że dochód jest wyższy niż przewiduje to ustawa, towarzystwo może wypowiedzieć umowę najmu określając nową wyższą stawkę czynszu o 1% większą za każdy jeden procent przekroczonego dochodu.

Miesięczny koszt utrzymania BTBS jest i tak wysoki. W grudniu mieszkańcy wywalczyli mniejsze niż początkowo planowano podwyżki. Powstaje więc pytanie czy w ten sposób, obciążając wyższymi czynszami najlepiej zarabiających lokatorów BTBS łata dziury finansowe? Prezes BTBS zarzeka się, że podwyżki póki co, nie są planowane.

Bloki BTBS wymagają remontów, te starsze gruntownych, te najnowsze napraw w większości w ramach gwarancji. O wadach mieszkań głośno było w grudniu, gdzie organizowane były specjalne spotkania mieszkańców z prezydent miasta i władzami spółki. W świetle prawa, najlepiej zarabiający niezależnie od tego w jakim stanie technicznym jest zajmowany przez nich lokal mogliby płacić wyższe stawki za czynsz .

Mieszkania w zasobach BTBS, to nie tanie bloki socjalne czy nawet komunalne. Tu żeby móc ubiegać się o lokal, trzeba zapłacić kaucję w zależności od metrażu lokalu. Wkład własny to średnio około 40 – 50 tysięcy złotych. Do tego w czynszu zawarta jest rata kredytu zaciągnięta na budowę bloku.

TKB – Pytania o dochody – 18.05.2016

TagiAktualnościBełchatówbtbsczynszdeklaracjedochody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here