Mecz 2. kolejki 2 ligi pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a PGE GKS Bełchatów szczęśliwy dla "Brunatnych". Bełchatowianie pokonali rywali z Pomorza 2:0.

Obie bramki padły w drugiej połowie meczu, szczęśliwe trafienia zaliczyli Aghvan Papikyan i Patryk Rachwał.

Na konferencji pomeczowej trener "Brunatnych" podkreślał: ”Mogę powiedzieć, że ten mecz do 25. minuty był wyrównany. Później mieliśmy okazję do zdobycia bramki, ale jej nie wykorzystaliśmy. W przerwie dużo rozmawialiśmy o tym, że do końca będziemy dążyć do tego, by pokonać bramkarza gości. Udało nam się otworzyć wynik za sprawą Papikyana, co spowodowało w zasadzie, że nasza gra się uspokoiła. Uważam, że był to dla nas trudny mecz z walecznym przeciwnikiem. Jestem dumny z tego, że nasz zespół w drugim meczu zagrał z czystym kontem. Jest to dla nas kluczowe, ponieważ pokazuje, że potrafimy się zorganizować w grze defensywnej."

Wygrana dała bełchatowianom punkty i awans na 7 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz piłkarze Konwińskiego zagrają z Rakowem Częstochowa.

Źródło: gksbelchatow.com