PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2016 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Za nami XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza – który tradycyjnie zorganizowano w Samorządowym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział: 22 uczniów z 10 szkół podstawowych i 18 uczniów z 6 ze szkół gimnazjalnych. Jak podkreślało jury konkursu poziom interpretacji wierszy był bardzo wysoki.

Młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych wybierali głównie bajki Adama Mickiewicza, a także fragmenty „Pana Tadeusza”, gimnazjaliści z kolei sięgali po ballady i także fragmenty epopei narodowej.

Jury w kategorii szkoła podstawowa przyznało I miejsce Mai Łukaszewskiej z SP 8, II miejsce – Paulinie Rogalewicz z SP w Klukach, a III miejsce – Julii Stankiewicz z SP w Szczercowie. Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Kabziński z SP12, Igor Sztajerowski z SP 3, Jakub Wólkiewicz z SP w Domiechowicach.

Natomiast w kategorii gimnazja I miejsce – Julia Zająć (PG 1), II miejsce – Julia Stasiak (PG 3) i Karina Lubońska (Gimnazjum w Rasach), III miejsce – Adrianna Matyja (PG 2) i Maria Florczyk (PG 1). Wyróżnienie – Mikołaj Stachowiak (PG 4) i Kinga Janura (SP9).

TKB – Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza – 30.11.2016

TagiAktualnościBełchatówKonkurs Recytatorski Poezji Adama MickiewiczaSZSO nr 2 w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here