Niezwykle ważne trzy punkty wywalczyli na własnym stadionie piłkarze PGE GKS-u Bełchatów. Brunatni pokonali 2:1 Polonię Warszawa, a gola na wagę zwycięstwa w ostatnich chwilach doliczonego czasu gry strzelił kapitan drużyny. Patryk Rachwał wykorzystał rzut karny.

Bełchatowska drużyna naciskała na rywali od pierwszego gwizdka sędziego. Przez długi czas nie potrafiła jednak zakończyć akcji skutecznym strzałem, po którym piłka przeleciałaby przez linię bramkową rywali. Pierwszą połowę spotkania zamknął bezbramkowy remis, ale wznowienie gry po przerwie szybko przyniosło Brunatnym upragnionego gola. Strzelił go Dawid Flaszka po podaniu Aghvana Papikyana. W 60. minucie był już remis, a Kamila Bruchajzera pokonał Krystian Pieczara – wychowanek bełchatowskiego klubu. Im bliżej końca tym coraz mocniej musieli bronić się gospodarze, mimo to nadal na tablicy wyników widniał remis. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w końcówce doliczonego czasu gry, w polu karnym Polonii faulowany był Marcin Grolik. Do „jedenastki” podszedł kapitan PGE GKS-u – Patryk Rachwał, który celnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych i dał swojej ekipie ważną wygraną.

Dzięki kompletowi punktów wywalczonemu w tym spotkaniu PGE GKS zanotował znaczny skok w górę tabeli. Z otwierającego strefę spadkową 15. miejsca Brunatni awansowali na 11. pozycję. Różnice dzielące drużyny w tym rejonie zestawienia są jednak niewielkie i jedna kolejka może znacznie zmienić wygląd tabeli piłkarskiej drugiej ligi.

Na kolejny mecz bełchatowscy piłkarze wybiorą się do Elbląga, gdzie 1 kwietnia zmierzą się z Olimpią.

PGE GKS Bełchatów – Polonia Warszawa 2:1
(46' Flaszka, 90'+4 Rachwał (k) – 66' Pieczara)

Skład PGE GKS: Kamil Bruchajzer – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał, Marcin Ryszka – Dawid Flaszka (85' Robert Pisarczuk), Artur Lenartowski, Dawid Dzięgielewski – Aghvan Papikyan (72' Bartłomiej Bartosiak).