PODZIEL SIĘ

Tweet foto: gksbelchatow.com

Drugą wygraną z rzędu odnieśli piłkarze PGE GKS-u, którzy na wyjeździe pokonali Olimpię Elbląg. Do wygranej bełchatowian poprowadził Aghvan Papikyan, strzelec dwóch bramek.

O wygranej PGE GKS-u w wyjazdowym meczu z Olimpią zdecydowała pierwsza połowa spotkania. W niej bełchatowianie spisywali się wyśmienicie i kontrolowali boiskowe wydarzenia przez cały czas. Ich dobra gra miała odzwierciedlenie w wyniku. Po dwóch bramkach Aghvana Papikyana podopieczni trenera Pawlaka schodzili do szatni z prowadzeniem 2:0. Po przerwie rywale zaczęli bardziej naciskać, a ekipa z Bełchatowa straciła trochę ze swojej skuteczności. Olimpia zdołała w tym czasie odpowiedzieć jedną bramkę i choć do ostatniego gwizdka sędziego naciskała na bełchatowian, ci skutecznie bronili wyniku, wywożąc z Elbląga ważną wygraną.

Kolejne trzy punkty wywalczone przez Brunatnych pozwoliły im na kolejny skok w górę tabeli piłkarskiej II ligi. Obecnie bełchatowski klub plasuje się na dziesiątym miejscu.