PODZIEL SIĘ

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów kontynuują udaną passę i w sobotę na własnym stadionie odnieśli trzecią wygraną z rzędu. Brunatni pokonali 1:0 Wartę Poznań.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania na GIEKSA Arenie obie drużyny nie rozpieszczały kibiców. Bełchatowianie wyprowadzili jedną konkretniejszą akcję i byli bliscy strzelenia bramki, podobnie jak rywale, którzy też nie byli w stanie złamać obrony PGE GKS-u. Warta Poznań też skrzętnie broniła swojego pola bramkowego, a podopiecznym trenera Pawlaka ciężko było zagrozić ich bramce. W drugiej połowie gospodarze zaczęli mocniej naciskać na przeciwników, ale nadal nie potrafili przełamać ich obrony.

Decydująca dla końcowego rezultatu była 75 minuta spotkania, w których widowiskową, a przede wszystkim skuteczną akcję przeprowadzili Dawid Dzięgielewski i Bartłomiej Bartosiak, a świetnym strzałem wykończył ją kapitan Brunatnych Patryk Rachwał.

Bełchatowianie zaczynają budzić coraz większy respekt wśród rywali. Zwycięstwo w meczu z Wartą Poznań sprawiło, że drużyna z Bełchatowa umocniła się w połowie tabeli II ligi, a strefa spadkowa teraz już oddaliła się bardziej. Wygrana tym bardziej cieszy, że była odniesiona na własnym obiekcie, przy licznie zgromadzonej publiczności. Atmosfera na sobotnim spotkaniu była wyśmienita, a trzy punkty to zasługa nie tylko piłkarzy, ale kibiców, którzy swoim dopingiem motywowali Brunatnych.

TKB – PGE GKS – Warta 1:0 – 10.04.2017