Brunatni przerwali udaną serię czterech meczów bez porażki. Cztery bramki stracone oraz jedna strzelona – tak wygląda bilans ostatniego spotkania PGE GKS-u z Gryfem Wejherowo.

Seria trzech zwycięstw i jednego remisu przeszła w zapomnienie. Piłkarze PGE GKS-u w ostatniej kolejce piłkarskiej II ligi zaliczyli bardzo nieudany występ w Wejherowie, gdzie przegrali z miejscowym Gryfem 1:4. Po pierwszych 45 minutach meczu był remis 1:1. Pierwszą bramkę strzelili gospodarze, natomiast niedługo przed końcem połowy celnym strzałem odpowiedział Artur Lenartowski. Po przerwie bełchatowska drużyna grała tak, jakby nie wyszła w ogóle z szatni. Pierwsze minuty drugiej połowy nie zapowiadały jeszcze takiego obrotu sprawy, jednak w ciągu zaledwie chwili PGE GKS stracił dwie bramki, nie mając żadnych argumentów w obronie w czasie świetnych akcji przeprowadzonych przez rywali. Od 57. minuty było już 3:1 dla miejscowych, a Brunatni nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić przeciwnikom na ich stronie boiska. W 70. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Marczak.

Mimo porażki bełchatowski PGE GKS utrzymał 10. lokatę w tabeli II ligi. Kolejne spotkanie Brunatni rozegrają już na własnym stadionie, a 29 kwietnia zmierzą się z Legionovią.

Gryf Wejherowo – PGE GKS Bełchatów 4:1
Bramki: Adrian Klimczak 38., Robert Chwastek 56., Przemysław Czerwiński 57., Michał Marczak 70. – Artur Lenartowski 42

Skład PGE GKS: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek (79' Przemysław Zdybowicz) – Szymon Zgarda, Artur Lenartowski (58' Mikołaj Bociek) – Dawid Flaszka (63' Adam Nowak), Marcin Ryszka, Aghvan Papikyan (46' Daniel Ciechański) – Bartłomiej Bartosiak