PGE GKS Bełchatów po raz pierwszy w tym sezonie przegrał spotkanie ligowe przed własną publicznością z ROW Rybnik 1:2.

Początek pierwszej połowy nie zapowiadał porażki. Bełchatowianie szybko uzyskali przewagę na boisku, a w 30. minucie po celnym strzale Piotra Giela prowadzili 1:0.

Przewagi nie udało się dowieź nawet do końca pierwszej połowy. W 42. minucie na listę strzelców wpisuje się Dawid Bober, a pierwsza odsłona spotkania kończy się remisem 1:1.

Początek drugiej połowy właściwie przesądził o losach spotkania. W 50. minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Dawid Bober. PGE GKS Bełchatów 10.kolejkę 2 ligi kończy bez punktów, przegrywając 1:2.

Kolejne spotkanie i szansa na zdobycie ligowych punktów w sobotę. Będzie to mecz wyjazdowy z Olimpią Elbląg.