Bełchatowianie Agnieszka Morawiec oraz Waldemar Stawowczyk na podium rozgrywanych w ostatni weekend października Mistrzostw Polski Psich Zaprzęgów. Maszerzy i ich psy ścigali się w Klukach.

To pierwsze mistrzostwa, które rozegrane zostały na terenie powiatu bełchatowskiego. Ponad 120 startów ponad 400 psów i świetnie przygotowane trasy. Niestety z powodu fatalnej pogody musiał zostać odwołany drugi dzień startów. Wobec czego w klasyfikacji generalnej brany był pod uwagę jedynie czas pierwszego – sobotniego wyścigu.

Nie zawiedli zawodnicy z naszego terenu. Aż dwoje stanęło na podium złoto i srebro wywalczył Waldemar Stawowczyk, brąz zdobyła Agnieszka Morawiec. Waldemar Stawowczyk startami w Klukach zapewnił sobie miejsce w kadrze narodowej i już za dwa tygodnie rozpocznie rywalizację z najlepszymi w świecie.