PODZIEL SIĘ

Bełchatów już 5 lat czeka na nowy dworzec autobusowy. Nowy główny węzeł przesiadkowy zlokalizowany będzie przy ulicy Czaplinieckiej przy szpitalu. Jest projekt obiektu wraz z infrastrukturą, brakuje jedynie wykonawcy.

Miasto ogłosiło już po raz trzeci przetarg na wyłonienie wykonawcy węzła przesiadkowego. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 11 kwietnia. Wcześniejsze postępowania nie przyniosły rozwiązań, Zgłosiły się co prawda dwie firmy, ale obie złożyły oferty przekraczające zakładany budżet na ten cel.

Miasto oszacowała koszt całości wraz z budynkiem z punktami gastronomicznymi i poczekalnią, parkingami na około 80 miejsc i stanowiskami dla autobusów, drogami dojazdowymi na blisko 7 milionów złotych.

Budynek ma być energooszczędny, a to wymaga zastosowania nowoczesnych technologii. W związku z tym, że ma to być to tak zwany budynek pasywny, magistrat otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 2 milionów złotych.

Podczas ostatniej konferencji pytany o tę inwestycję wiceprezydent Ireneusz Owczarek odpowiedział, że możliwe jest zrezygnowanie zarówno z budynku pasywnego jak i dofinansowania na jego budowę, co zmniejszyłoby znacznie koszt całej inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here