PODZIEL SIĘ

W szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II od 2 tygodni jest nowy dyrektor. Obowiązki te pełni Witold Tomaszewski. To rozwiązanie tymczasowe, dopóki nowego szefa placówki nie wyłoni komisja konkursowa.

Szpital wojewódzki im. Jana Pawła II to trzeci co do wielkości zatrudnienia zakład pracy w Bełchatowie. Jest to więc nie tylko jedyny szpital na tym terenie, ale i zakład pracy dla ponad 1200 osób. Po niespodziewanej rezygnacji z funkcji dyrektora przez Pawła Skoczylasa Urząd Marszałkowski obowiązki szefa placówki powierzył Witoldowi Tomaszewskiemu. To jednak rozwiązanie tymczasowe. Wraz z końcem marca wygasa kontrakt poprzedniego dyrektora, co pozwoli na uruchomienie procedury wyboru nowego szefa.

Ta jednak może potrwać nawet kilka miesięcy. Najpierw wyłoniona zostanie komisja konkursowa, która określi kryteria wyboru nowego dyrektora. Później musi zostać opublikowane ogłoszenie konkursowe, z terminem do którego można składać oferty, sam wybór i czas, w którym rozpatrywane będą ewentualne sprzeciwy wobec dokonanego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here