PODZIEL SIĘ

Wczorajsza sesja Rady Miasta rozpoczęła się od dyskusji o sytuacji, do której miało dojść w mieście partnerskim dla Bełchatowa – Nowogrodzie Wołyńskim. Tam zorganizowano turniej ku chwale tych, którzy odpowiedzialni są za Rzeź Wołyńską.

Z informacją o tym turnieju Bełchatowianie dla Narodu zgłosili się zarówno do mediów jak i do prezydent miasta oraz przewodniczącej Rady Miasta.

Stowarzyszenie domaga się natychmiastowej reakcji władz Bełchatowa i zerwania umowy partnerskiej z Nowogrodem Wołyńskim.

To na tyle bulwersująca sprawa, że od dyskusji nad nią rozpoczęto wczorajszą sesję. Klub radnych PLUS złożył do prezydent miasta pismo o podjęcie natychmiastowych działań wyjaśniających w tej sprawie. Prawdy historycznej która mówi o wymordowanych bestialsko Polakach nie można kwestionować, a miasto partnerskie nie może czcić ludzi odpowiedzialnych za ludobójstwo na narodzie polskim.

Urządzanie pod patronatem włodarza miasta partnerskiego Nowogrodu Wołyńskiego imprez sportowych dla dzieci, ku chwale morderców takich jak Bandera jest nie do zaakceptowania. Tu radni byli zgodni.

Władze Bełchatowa mają wystąpić do miasta partnerskiego o wyjaśnienie tej sprawy. Dopiero, gdy znane będzie to stanowisko podejmowane będą dalsze decyzję.

Podczas sesji kilku radnych zadeklarowało, że zagłosuje za rozwiązaniem umowy partnerskiej, jeśli okaże się prawdą, że w Nowogradzie Wołyńskim zorganizowano turniej sportowy, w którym hołubiono tych, którzy odpowiedzialni są za zbrodnie na Polakach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here