PODZIEL SIĘ

Wspólną uchwałą środowisk branży Węgla Brunatnego i świata nauki zakończono tegoroczny X Jubileuszowy Międzynarodowy Kongres Węgla Brunatnego.

Podczas trzech dni dyskutowano na temat przyszłości węgla brunatnego. Opublikowano i wygłoszono 45 referatów, 5 prezentacji tematycznych, a powołany zespół zebrał i spisał wynikające z tych spotkań wnioski.

W uchwale znalazło się 10 punktów, mówiących o tym, że węgiel brunatny , a także kamienny jako najtańsze źródło uzyskiwania energii jest i przez wiele lat będzie gwarancją energetyczną dla krajów w tym również dla Polski. Nie można więc rezygnować z eksploatacji nowych złóż, trzeba jednak zrobić wszystko, by proces pozyskiwania energii z tych źródeł był jak najmniej uciążliwy dla środowiska i zgodny z normami.

Kongres węgla to nie tylko odczyty i panele dyskusyjne, to również ekspozycja, na której prezentowały się firmy związane z branżą. To również kontakty biznesowe i wymiana doświadczeń. Dyrektor Marian Rainczuk zamykając forum dziękował uczestnikom za zaangażowanie.

Honorowym patronatem kongres węgla objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here