PODZIEL SIĘ

Ta inwestycja miesiącami budziła wielkie emocje, dawno już powinna zostać zakończona, z powodu jednak zawirowań finansowych kończona jest dopiero teraz. Chodzi o Jabłoniowy Sad, który powstaje przy ulicy Okrzei.

Jabłoniowy Sad ma łączyć w sobie kilka funkcji. Przede wszystkim ma być estetycznym i zacisznym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. Ma również mieć walor edukacyjny. Posadzone rodzime i często zapomniane to przyrodnicze świadectwo tego regionu. Sad może być wykorzystywany więc podczas lekcji przyrody.

W sadzie zajedzie się ponad 2 tysiące roślin w tym jabłonie domowe dziesięciu odmian, m.in.: Kosztela, Grochówka i Antonówka. Jak podaje magistrat na terenie o powierzchni blisko hektara znajdzie się także siedem gatunków krzewów owocowych: porzeczki, pigwowce i agrest. Wszystkich owoców będzie można kosztować. Winorośle ma się piąć po pergolach, będą domki dla ptaków i siedliska dla owadów zapylających rośliny.

Do tego mała architektura , alejki spacerowe i ścieżki rowerowe.
Całości łącznie z oświetleniem kosztować ma ponad 2 miliony złotych. Z jabłoniowego sadu będzie można się cieszyć już dosłownie za kilka dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here