PGE SKRA Bełchatów wygrała pierwsze półfinałowe starcie z Treflem Gdańsk. Teraz potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa w sobotnim meczu u siebie, by awansować do grona tych, którzy walczyć będą o złoto sezonu 2017/2018.

To było zacięte spotkanie, które zakończyło się dopiero po pięciu setach. Pierwszy wygrali gospodarze Trefl Gdańsk 25:22, drugi przegrali 20:25, trzeci po zaciętej końcówce ponownie wygrał Trefl Gdańsk 28:26.

W czwartym secie gdańszczanie musieli uznać przewagę PGE SKRY przegrywając 16:25. O losach całego spotkania i wielkiego kroku do awansu gry o złoto zdecydował piaty set. Tu bełchatowianie nie pozostawili wątpliwości, komu należy się zwycięstwo wygrywając set do 12-tu.