321 zawodników stanęło na starcie 2. Bełchatowskiego Biegu Nocnego. Impreza rozpoczęła się o 21.00 a biegacze mieli do pokonania dystans 10 km.

Zawody wygrał Bełchatowianin Tomasz Owczarek z czasem 33 minuty 56 sekund. O 3 sekundy gorszy okazał się Jan Wychowałek. Miejsce na podium uzupełnił Jarosław Grabowski z czasem 34:16. Warto zaznaczyć, że zwycięzca wygrał również poprzednią edycję biegu.
Najlepszą zawodniczą okazała się Martyna Balcerzak z czasem 37 minut. Kolejne miejsca zajęły Bełchatowianki Anna Plich (43:04) oraz Sylwia Hałaczkiewicz (43:07). Nocny bieg jest drugą imprezą z cyklu bełchatowskiej triady. Ostatnia odsłona – Bełchatowska 15 – odbędzie się w listopadzie.