PODZIEL SIĘ

PGE GKS Bełchatów nie otrzymał licencji upoważniającej do występów w 2 lidze piłkarskiej w sezonie 2018/2019. Powodem nie przyznania licencji jest brak pełnej infrastruktury na obiekcie oraz niewypełnienie zobowiązań finansowych wobec byłego piłkarza klubu.

Dwa pierwsze punkty, które komisja do spraw licencji wskazała dotyczą kwestii infrastrukturalnych, a konkretnie braków zadaszenia dla noszowy i punktów depozytowych. Jak poinformował klub w oficjalnym oświadczeniu został już o tym poinformowany administrator obiektu czyli Miejskiego Centrum Sportu.

Kolejne kryterium które miało wpływ na nie przyznanie licencji klubowi dotyczy wymagalnych zobowiązań wobec zawodnika, który odszedł z GKS „Bełchatów” S.A. przed rundą wiosenną 2015 roku, a w „Brunatnych” grał w sezonie 2013/2014 kiedy PGE GKS Bełchatów był w pierwszej lidze oraz jesienią 2014 roku w Ekstraklasie.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu”…po odejściu z górniczego klubu zawodnik złożył do FIFA wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu wraz z żądaniem zwrotu wskazanych przez niego należności. Po ponad dwóch latach wymiany dokumentów organizacja piłkarska przychyliła się do części roszczeń zawodnika i zasądziła ich spłatę w wysokości, która przekraczała możliwości Spółki w zakresie jednorazowej spłaty. Klub zwrócił się do zawodnika za pośrednictwem kancelarii adwokackiej z prośbą o rozłożenie spłaty wierzytelności w ratach. W ostatnich dniach podejmowane były kolejne próby zawarcia ugody, ale pełnomocnik zawodnika konsekwentnie nie wyrażał zgody na powyższe. „

„Klub, po wyroku FIFA z września 2017 roku, już w październiku rozpoczął w miarę swoich możliwości sukcesywną spłatę zobowiązań finansowych względem piłkarza wykazując tym samym wolę, by tę wierzytelność uregulować.” –czytamy dalej.

Jednocześnie Klub informuje, że podjęto kolejne kroki w celu zawarcia ugody z zawodnikiem, co umożliwi odwołanie się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Czas na złożenie odwołania to pięć dni od dzisiejszej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here