PODZIEL SIĘ

Nie milkną komentarze dotyczące braku licencji na najbliższy sezon rozgrywkowy 2 ligi. Głos zabiera MCS, administrator obiektu i zarząd spółki GKS S.A.

Licencja nie została przyznana z kilku powodów. Jednym z nich było niespełnienie wymogów infrastrukturalnych na obiekcie, a konkretnie braku zadaszenia miejsc dla 4 noszowych. MCS stoi na stanowisku że, dołożył wszelkich starań aby umożliwić drużynie GKS „Bełchatów” S.A. spełnienie wymogów zawartych w „Podręczniku Licencyjnym dla klubów II ligi na sezon 2018/2019.” Jak podaje w komunikacie MCS „…Wymóg dotyczący zadaszenia (kryterium A, tj. obowiązkowe, uprawniające do nieprzyznania licencji) jest nowością i tymczasowo, do końca sezonu 2017/2018 został rozwiązany przez administratora w postaci instalacji przenośnego namiotu.”

MCS podkreśla również, że poinformował GKS S.A o tym, że jest to tymczasowe rozwiązanie, które po ogłoszenia przetargu i spełnieniu wymogów budowlanych oraz przesunięciu potrzebnych środków finansowych zostanie wykonane w ciągu kilku miesięcy. Chodzi o wybudowanie stałej wiaty.

GKS S.A. odpowiedział w komunikacie, że nie miał zamiaru atakować MCS, a w oficjalnym komunikacie umieszczonym na stronie wskazał jedynie punkty stanowiące podstawę odmowy udzielenie licencji na grę w 2 lidze w najbliższym sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here