PODZIEL SIĘ

Dzisiaj konferencję prasową zwołała Ziemia Bełchatowska. Wszyscy spodziewali się, że zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta z tego ugrupowania. Tymczasem stowarzyszenie zaprezentowało swój  program wyborczy. 

Pomysły to między innymi 700 złotych dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jeśli jego rodzice od minimum 3 lat mieszkają w Bełchatowie. Zmniejszenie liczebności w klasach I-III do 15 uczniów, wprowadzenie  w każdej szkole dziennika elektronicznego oraz osobistych szafek dla uczniów.

To pierwsze postulaty. Stowarzyszenie chce powołania Rady Seniorów, pomysł nie jest nowy, bo z taką propozycją Ziemia Bełchatowska wyszła już w poprzednich wyborach. Choć jest partią współrządzącą pomysłu nie udało się zrealizować.

Kolejne pomysły w tej kampanii to „Ring Bełchatowa”, czyli ścieżki rowerowe przechodzące dookoła miasta i łączące się z miejscowościami ościennymi. Stowarzyszenie chce również zwiększenia środków na granty dla organizacji pozarządowych i na Budżet Obywatelski. Ziemia deklaruje również zamrożenie ilości etatów urzędników w magistracie i spółkach podległych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here