PODZIEL SIĘ

Wracamy do sprawy z 2016 roku dotyczącej zastrzeżeń mieszkańca co do wykonania inwestycji, a konkretnie budowy odcinka drogi w Dobrzelowie. W tej sprawie zostało skierowane doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Postępowanie w sprawie wątpliwości co do wykonania drogi w Dobrzelowie prowadziła prokuratura w Opocznie. Przypomnijmy, że mieszkańcy zarzucali między innymi to, że w dokumentacji wykazano, iż wybudowanych miało zostać 2200 metrów kwadratowych drogi z poboczami, tymczasem takiej powierzchni na wykonanie tej inwestycji według mieszkańców nie było.

Drogę wybudowano i to co znalazło się na papierze, zdaniem zawiadamiających organy ścigania, nijak miało się do rzeczywistości.

Po zbadaniu przez prokuraturę sprawy, do II Wydziału Karnego bełchatowskiego sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko wójtowi Gminy Bełchatów i 4 urzędnikom oraz osobom zatrudnionym w spółce zależnej od gminy. Prokuratura zarzuca oskarżonym niedopełnienie obowiązków służbowych, przekroczenie uprawnień, oraz poświadczenie nieprawdy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here