PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak zwołał konferencję, podczas której odniósł się do aktu oskarżenia, które wpłynęło między innymi przeciwko niemu, do bełchatowskiego sądu. Przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, zezwolił również na publikacje swojego wizerunku i nazwiska w tej sprawie. Tę konferencję dzisiaj skomentował Waldemar Płomiński. To osoba, która zawiadomiła prokuraturę, o możliwych nieprawidłowościach. Te dotyczyły zakresu prac, powierzchni w metrach i celowości działań.

Waldemar Płomiński zakwestionował między innymi to, że przy utwardzonej części już w polu, budowany jest jakikolwiek dom. Mówił również, że błędnie podane wyliczenia ponad 2200 metrów dotyczących drogi, nie były urzędniczą pomyłką.

Jak twierdzi, zarówno do tej wielkości jak i do aneksu do umowy, w którym zmniejsza się zakres prac związanych z drogą, uwagi miało między innymi dwóch radnych kontrolujących tę inwestycję. Powołuje się również na zastrzeżenia jakie odnośnie tej inwestycji miała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Waldemar Płomiński powołując się na wyniki kontroli poinformował, że zakres prac był znacznie mniejszy, niż ujęto to nawet we wspomnianym w aneksie do umowy.

Wszelkie wątpliwości wyjaśni bełchatowski sąd, do którego skierowany został akt oskarżenia przeciwko wójtowi i czterem innym pracownikom urzędu oraz spółki gminnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here