PODZIEL SIĘ

Trwa drugi etap modernizacji bloku nr 2 w bełchatowskiej elektrowni należącej do Grupy PGE. Przeprowadzone remonty i prace dostosowujące blok do aktualnych wymogów pozwoli na jego efektywne wykorzystanie do 2034 roku.

Blok o mocy 370 MW pierwszy etap modernizacji ma już za sobą. Prace zakończyły się w 2017 roku i obejmowały między innymi remont turbiny, wirnika generatora wraz z wymianą stojana generatora i regenerację zasobników przykotłowych. Teraz podpisane zostały umowy na dalszą modernizację.
Główny zakres prac oprócz wydłużenia czasu eksploatacji bloku ma jednocześnie dostosować tę jednostkę do konkluzji BAT.

Prace obejmować będą modernizację elektrofiltrów, układu paleniskowego wraz z częścią ciśnieniową kotła, modernizację głównych rurociągów parowych, rekonstrukcję płaszczy chłodni kominowej, zabudowę instalacji odrtęciowienia spalin oraz dostosowanie bloku w zakresie monitoringu rtęci i amoniaku.

Dodatkowo będzie również budowana stacja wstępnego uzdatniania wód technologicznych z obiegu instalacji odsiarczania spalin oraz rozbudowa młynowni kamienia wapiennego z rozbudową układu rozładunku kamienia wapiennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here