PODZIEL SIĘ

Będzie trzeci blok na Chmielowskiego. Jego budowę właśnie rozpoczyna BTBS.

Nowy blok oddany ma zostać w marcu 2020 roku.Jego budowa według podpisanej umowy trwać będzie 18 miesięcy. Na razie uporządkowano i przygotowano teren.

Będzie to obiekt bliźniaczy do tych, które już powstał. 5 -piętrowy z windą, balkonami, miejscem dla mieszańców do przechowywania wózków i rowerów oraz piwnicami.

W nowym bloku zamieszka 39 rodzin. Metraż mieszkań od 30 do 67 metrów kwadratowych. Będzie to 7 kawalerek, 20 mieszkań dwupokojowych oraz 12 trzypokojowych.

BTBS dysponuje jeszcze trzema wolnymi lokalami w nowo budowanym bloku. Są to 2 mieszkania 3-pokojowe i jedno dwupokojowe.

Mieszkania w BTBS to oferta dla rodzin średniozamożnych, nie posiadających tytułu prawnego do innego lokalu, zamieszkałych w Bełchatowie lub na terenie gminy Bełchatów, lub związanych zawodowo z naszym miastem.

Koszt całości inwestycji to ponad 6,5 miliona złotych. 1 milion 900 tysięcy złotych pochodzić będzie od przyszłych najemców, każdy bowiem, kto chce zamieszkać w mieszkaniu BTBS partycypuje w kosztach budowy. Im większe mieszkanie tym wkład własny większy.

1 milion 600 tysięcy przekazało miasto, reszta sfinansowana ma zostać ze środków własnych spółki oraz kredytu z programu wsparcia budownictwa społecznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here