PODZIEL SIĘ

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu podjęto między innymi uchwałę o podpisaniu umowy dzierżawy z zarządem województwa. Chodzi o budynek przy ulicy Bawełniane, w którym to mieści się Powiatowy Urząd Pracy.

Starostwo od 1 lipca nie ma żadnej umowy zawartej z zarządem województwa – właścicielem obiektu na użytkowanie przez PUP budynku przyległego do starostwa. Umowa dzierżawy skończyła się z końcem czerwca. Dlatego konieczne było podjęcie przez Radę Powiatu stosownej uchwały, która pozwoliłaby podpisać umowę na kolejny okres. Dzierżawa rocznie kosztowała powiat ponad 430 tysięcy złotych. Warunki negocjowano i obecnie ten koszt to 94 tysiące. Gdyby nie podjęto stosownej uchwały za korzystanie z obiektu bez tytułu na użytkowania przez ten czas, powiat musiałby zapłacić trzykrotność stawki dzierżawy.

Jednocześnie nadal trwają negocjacje, by budynek ten zakupić od zarządu wojewódzkiego. Dotychczas z wycenionego na 2 miliony 513 tysięcy złotych udało się wynegocjować możliwość kupna budynku z 80% bonifikaty. I w tym kierunku prowadzone są dalsze rozmowy. Jeśli strony dojdą do porozumienia, być może już jesienią ta transakcja zostanie sfinalizowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here