PODZIEL SIĘ

Pensum, czyli tygodniowy wymiar godzin, dla pedagogów, psychologów, terapeutów i doradców zawodowych w placówkach oświatowych powiatu z wyłączeniem poradni psychologiczno – pedagogicznej ustali radni na wczorajszej sesji Rady Powiatu. Tygodniowy wymiar zmniejszono o dwie godziny.

Te zmiany wymusza ustawodawca, określając na 22 godziny tygodniowo maksymalny pułap świadczenia pracy dla pedagogów, psychologów, terapeutów i doradców zawodowych z wyłączeniem pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznej. Taki też projekt uchwały przedstawiono radnym. Obecnie wymiar pracy dla tej grupy zawodowej wynosi 24 godziny tygodniowo.

Pojawiły się głosy, by zmniejszyć pensum do 20 godzin. Z tej propozycji jednak szybko się wycofano. Jak podkreśliła skarbnik powiatu wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami, a na te powiat nie ma zabezpieczonych środków. Zmiany dotyczą 11 etatów. Rocznie po zmniejszeniu do 22 godzin tygodniowo dla każdego z nich to koszt 66 tysięcy złotych. Gdyby przegłosowano propozycje zmniejszenia do 20 godzin, koszty wzrosłyby do 132 tysięcy złotych rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here