PODZIEL SIĘ

Nie mogę pozwolić na to, by zarzucano oszustwo moim pracownikom- tak tłumaczyła podczas konferencji prasowej prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska opuszczenie obrad Rady Miasta. Dzisiaj do tego incydentu odniosła się radna Ewa Skorupa, która powiedziała podczas sesji, że czuje się oszukiwana i okłamywana.

A wszystko w kontekście realizacji II etapu budowy parkingu i nowych nakładek ulic w rejonie bloku 127 na osiedlu Dolnośląskim.

Jak tłumaczyła Ewa Skorupa pierwszą część prac wykonano w 2015 roku. Dalsza realizacja miały być przeprowadzona najpierw w 2016, później znajdowały się w kolejnych projektach budżetu.

Na ostatniej sesji, ponieważ ponownie temat wrócił – to jak tłumaczy radna, chciała jedynie usłyszeć zapewnienie od wiceprezydenta Owczarka, co właściwie i w jakim zakresie ma zostać wykonane. W uzasadnieniu jakie otrzymali radni znalazło się bowiem sformułowanie „między innymi”. A to wywołało niepokój, czy faktycznie prace zostaną przeprowadzone.

Zdaniem radnej reakcja władz miasta i opuszczenie przez prezydent obrad było nieadekwatna do zaistniałej sytuacji.

Jak podkreśliła radna Ewa Skorupa dzisiejsza konferencja nie jest częścią kampanii wyborczej, a jedynie ustosunkowaniem się do tego co wydarzyło się podczas sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here