PODZIEL SIĘ

Piotr Wysocki kandydat PiS na prezydenta miasta, który uzyskał trzeci wynik w wyborach prezydenckich podziękował dzisiaj za głosy wszystkim, którzy poparli Prawo i Sprawiedliwość.

Jak zapewnił zarówno on, jak i pozostali członkowie PiS, którzy otrzymali mandat dotrzymają składanych obietnic wyborczych. PiS ma 9 radnych w radzie miasta i 11 w radzie powiatu. To dobry wynik, jednak jest to za mało, by rządzić samodzielnie. Jak podkreślił Piotr Wysocki, aby rady działały sprawnie na rzecz mieszkańców, bez niepotrzebnych kłótni i emocji potrzebna będzie rozsądna i dobrze funkcjonująca koalicja i ta zawiązana zostanie z radnymi z PLUS-a.

Oficjalnie PiS nie poparł jeszcze Dariusza Matyśkiewicza z PLUS-a, który w drugiej turze zmierzy się z obecną prezydent Mariolą Czechowską. Decyzja zapaść musi we władzach PiS – najprawdopodobniej na szczeblu zarządu okręgowego partii. Ta ma być znana w ciągu najbliższych dni.

Piotr Wysocki odniósł się również do zamieszania związanego z tym, kto był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta w Bełchatowie. Jak podkreślił, Mariola Czechowska w tych wyborach nie była kandydatką partii na ten urząd, a na wynik głosowania mogło mieć wpływ to, że przy nazwisku Piotra Wysockiego na karcie do głosowania nie było informacji, że jest kandydatem PiS. To mogło wprowadzić w błąd wyborców.

Jak podkreślił Piotr Wysocki radni z PiS-u przez ostatnie lata byli przez Mariolę Czechowską lekceważeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here