Blisko 1000 zawodników stanęło na starcie 22. biegu ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”. Najszybszy na dystansie 15 kilometrów okazał się Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia.

Tradycyjnie w listopadzie organizowany jest w naszym mieście bieg pod nazwą „Bełchatowska Piętnastka” – za nami jego 22. edycja na starcie której pojawiło się blisko 1000 osób z całej Polski. W niedzielne południe biegacze stanęli na linii startu i rozpoczęli zmagania z czasem. Biegacze mieli do pokonania 15 kilometrów – a dokładnie 3 pętle po 5 kilometrów ulicami naszego miasta. W klasyfikacji generalnej biegu głównego zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia który dystans 15 km pokonał w 47 minut i 15 sekund co warto podkreślić to wielokrotny mistrz Polski na różnych dystansach. W Bełchatowie pobiegł po raz pierwszy i od razu z sukcesem. Drugi na mecie zameldował się Paweł Ochal z czasem 47 minut 46 sekund, a trzeci Mateusz Demczyszak z czasem 48:37.

Wśród pań najszybsza była Monika Kaczmarek (53:26) z Łodzi, druga na metę wbiegła Karolina Giza, a trzecia Ewa Kucharska.