PODZIEL SIĘ

Do redakcji zgłosiła się zaniepokojona mieszkanka bloku 128 na osiedlu Dolnośląskim. Jak mówi, mieszkańcy obawiają się, że w trakcie przebudowy szybu windy mogła zostać naruszona konstrukcja bloku. W klatce schodowej pojawiły się widoczne pęknięcia. Nie wiadomo też kiedy ten remont się zakończy.

Blok 128 na osiedlu Dolnośląskim to 11-kondygnacyjny jednoklatkowy blok mieszkalny. Wspólnota mieszkaniowa zdecydowała o tym, by dostęp do windy był od wejścia do bloku, bez konieczności wchodzenia na parter. 3 października zaczął się remont, a wraz z nim niedogodności i obawy.

Problemem nie jest jedynie hałas, który mieszkańcy są w stanie zaakceptować, ale i brak informacji. Wiadomo, że remontu nie uda się zakończyć w ciągu tygodnia.

PGM stoi na stanowisku, że nie mowy o naruszeniu konstrukcji budynku. Nie ma jednak ekspertyzy w tym temacie nadzoru budowlanego. Taką mogłaby zażądać wspólnota mieszkaniowa, ale wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami. Nad całością pieczę trzyma kierownik budowy. Wiadomo za to, że remont jeszcze potrwa. Jak dowiedzieliśmy się w PGM najprawdopodobniej zakończy się do końca listopada. Na klatce schodowej mają pojawić się stosowne informacje dla mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here