PODZIEL SIĘ

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego oddano 87 tysięcy 219 głosów. Mieszkańcy łódzkiego wybrali 40 projektów, które będą realizowane 2019 roku.

Bełchatów jest w subregionie wschodnim. Z tego terenu realizowanych będzie 7 projektów. Najwięcej punktów spośród wszystkich zgłoszonych propozycji otrzymał projekt „Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem Naszego Regionu. Za ponad 295 tysięcy zostaną zorganizowane półkolonie dla 60 dzieci, a około 200 osób skorzysta z pikników.

Z programu „Wiem jak bezpiecznie zachować się nad wodą” skorzystają przedszkolaki, młodzież szkolna i dorośli – w sumie 1100 osób.

Atrakcjami sportowo-turystycznymi z kolejnego zwycięskiego projektu objętych zostanie około 580 osób, to między innymi 2- dniowe pobyty na Wawrzkowiźnie i spływy rzeczne.

Jest również projekt uświadamiający mieszkańcom regionu znaczenie pszczoły miodnej w ekosystemie – tu będą między innymi seminaria i wykłady.
Wśród zwycięskich projektów są również te propagujące sportowy styl życia oraz widowisko historyczne „Bitwa o Tomaszów Mazowiecki 1945 r.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here