PODZIEL SIĘ

Niech Żyje Nam Górniczy Stan! Dzisiaj swoje święto obchodzi Brać Górnicza. Barbórka to ważne wydarzenie w Bełchatowie, a Bełchatów jako zagłębie górniczo-energetyczne ważny jest na mapie Polski.

Barbórka rozpoczęła się od uroczystego nabożeństwa, które odprawiono w kościele na osiedlu Dolnośląskim. To powrót do dawnych praktyk. To właśnie w tym kościele jest ołtarz poświęcony patronce górników. Po nabożeństwie w uroczystym przemarszuprzez miasto przeszła brać górnicza wraz z orkiestrą.

Punktem kulminacyjnym Barbórki jest uroczysta akademia. To czas podsumowań, podziękowań i nakreślenia perspektyw przyszłościowych. Wiceprezes zarządu PGE Ryszard Wasiłek podkreślił wagę koncernu. Grupa była i nadal jest liderem energetycznym w kraju.

Radosław Rasała obecnie pełniący funkcję prezesa PGE GiEK S.A. podkreślał, że kopalnie również te węgla brunatnego to przyszłość energetyczna kraju. To również i trudności, które należy pokonać.

Brać górnicza zbierała dzisiaj gratulacje, te w Bełchatowie przekazali za pomocą listu zarówno Prezydent PR jak i prezes Rady Ministrów.

Podczas uroczystej gali pracownicy PGE GiEK zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi. Brązowymi Krzyżami Zasługi, Złotymi, Srebrnymi i Brązowym Medalami za Długoletnią Służbę. Ponadto na wniosek prezesa PGE GiEK Minister Energii przyznał stopnie Generalnego Dyrektora Górniczego. Otrzymali je: dyrektor ekonomiczno – finansowy KWB Bełchatów Lucyna Zyberyng (I stopień), Kierownik Robót Górniczych Zdejmowania Nadkładu i Wydobycia Węgla Andrzej Rupieta (II stopień), Główny Inżynier ds. Inwestycji i Rozwoju KWB Bełchatów Mariusz Jamróz (III stopień). Wyróżniono także pracowników za zaangażowanie w rozwój innowacyjności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here