PODZIEL SIĘ

Grudniowe sesje to te, na których uchwalany jest budżet na następny rok. Dzisiaj nad finansami miasta na najbliższy rok dyskutowali radni miejscy.

To będzie rekordowej wysokości budżet miasta, który osiągnie ponad 247 milionów złotych. Jak zapowiadają włodarze miasta 33 miliony 700 tysięcy przekazanych zostanie na inwestycje. 4 zadania wykonane będą ze środków unii na kwotę 40 milionów.

W przyszłym roku prowadzony będzie kolejny etap rewitalizacji centrum miasta w tym przebudowa Placu Wolności 10. Przetarg na te inwestycje ogłoszony ma zostać w 2019 roku.

Jak zapowiada prezydent miasta znaczące nakłady przekazane zostaną na zieleń miejską. Realizowany ma być projekt „Bełchatów w zieleni” który obejmie w sumie 20 ha terenów. Wykonana zostanie termomodernizacja Odry.

Na infrastrukturę przeznaczonych zostanie 19 milionów złotych. To środki za które realizowane będą zadania takie jak transport i łączność. 4 miliony miasto chce wydać na parkingi. Budowany będzie również w tym roku węzeł przesiadkowy, który będzie spełniał rolę dworca.

W 2019 budowany będzie kolejny budynek przy Chmielowskiego. To 39 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w lutym 2020.

Największą sumę 146 milionów złotych miasto przeznaczy na oświatę i opiekę społeczną. Przeznaczone również zostaną środki finansowe na adaptację pomieszczeń na potrzeby MOPS po Energoinżu.

Z budżetu obywatelskiego realizowane będą takie projekty jak budowa
3 tężni, program lekki plecak oraz sportowe zajęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here