PODZIEL SIĘ

Zwiększone kary dla osób znęcających się nad zwierzętami to efekt wzięcia pod uwagę postulatów organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz zwierząt. W marcu tego roku znowelizowano ustawę, teraz ministerstwo zapowiada wydanie praktycznego poradnika do znowelizowanej ustawy.

Zmiany, które weszły po 19 kwietnia 2018 roku zaostrzają kary dla osób znęcających się nad zwierzętami do 5 lat pozbawienia wolności. Kary finansowe mogą sięgać nawet 100 tysięcy złotych, mają być dotkliwe i stosowane nieuchronnie. Pieniądze trafiać będą na cele związane z ochroną zwierząt. Do tego sprawcy mogą mieć sądowy zakaz posiadania zwierząt lub wykonywania zawodu związanego z nimi.

W poradniku, który został opracowany na podstawie zwycięskiej pracy przygotowanej przez adwokat Katarzynę Topczewską reprezentującą Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – VIVA!, znajdą się praktyczne porady.
Znajdą się w nim informacje o trybie odbierania zwierząt, postępowaniach administracyjnych, interwencji czy udziału stowarzyszeń lub organizacji w postępowaniach sadowych. Poradnik trafi do samorządów, prokuratur, policji i organizacji działających na rzecz zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here