PODZIEL SIĘ

Do końca stycznia pracodawcy mają czas na wysłanie wyłącznie drogą elektroniczną do urzędów skarbowych PIT 11 sporządzonych dla swoich pracowników. Podatnicy mogą rozliczać się z rocznego podatku dopiero od 15 lutego. To najważniejsze zmiany dotyczące terminów przy składaniu zeznań podatkowych za 2018 rok.

Osoby samozatrudniające się lub pracujące również za granicą czas na rozliczenie ze skarbówką mają do końca kwietnia. Z kolei wszyscy pracodawcy są zobligowani do końca stycznia, by wysłać drogą elektroniczną do Urzędów Skarbowych informację o dochodach i pobranych zaliczkach podatkowych swoich pracowników, tak zwanych „jedenastek” czyli PIT 11.

Podatnicy rozliczać będą mogli się dopiero od 15 lutego. Wcześniej nawet jeśli złożymy w formie papierowej do urzędu zeznanie, będzie ono musiało poczekać na przyjęcie do tego właśnie terminu.

Kolejną zmianą dotyczącą terminów to czas, w którym otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku i odliczeń. Najszybciej do 30 dni dostaną go ci, którzy w zeznaniu zaznaczą posiadanie karty Dużej Rodziny i rozliczą się elektronicznie. 45 dni osoby rozliczające się elektronicznie. Najdłuższej poczekają ci, którzy postanowią złożyć zeznanie w formie papierowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here