PODZIEL SIĘ

Atak nożownika w centrum miasta. Niebezpieczny mężczyzna zadał wiele ran kłutych dwóm kobietom. Jednej z nich przyłożył nóż do gardła grożąc, że ją zabije. Do ataku na kobiety doszło w okolicy placu Wolności. Mężczyzna już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób.

Do ataku doszło 6 lutego wieczorem. Mężczyzna najpierw zaatakował 70-letnia kobietę, którzy wyszła wyrzucić śmieci później 40-latkę, która wracała z kościoła. Był pijany i agresywny. Ofiarom zadawał ciosy w klatkę piersiową.

Obie kobiety trafiły do szpitala ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja o 6 rano dnia następnego zatrzymała potencjalnego sprawcę. Okazało się, że to ten sam mężczyzna, który pod koniec stycznia w szale niszczył samochody na Czyżewskiego. Wówczas znaleziono przy nim niewielkie ilości narkotyków.

Teraz jak ustaliła prokuratura 29-latek najpierw wypił litr wódki i 6 piw z kolegą, później wrócił do domu, wziął nóż i ruszył „na miasto”, bo jak zeznał podczas przesłuchania czuł potrzebę zaatakowania kogoś.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty usiłowanie zabójstwa dwóch kobiet. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Sąd na wniosek prokuratury zdecyduje o ewentualnym zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu.

Mężczyźnie grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here