PODZIEL SIĘ

Telemonitoring serca to akcja, która w ubiegłym roku realizowana była w ramach Budżetu Obywatelskiego. Program w tym roku również będzie prowadzony. Skorzysta z niego około 133 pacjentów.

Pacjenci z zaburzeniami kardiologicznym nawet  przez 90 dni mogą być stale monitorowani dzięki niewielkiemu urządzeniu rejestrującym, z którego zapis w każdej chwili dostępny jest w centrum  monitorowania w Tychach.

Jest to przede wszystkim doskonałe urządzenie diagnostyczne zbierające dane o pracy serca pacjentów. Wskazania to: arytmia, choroby wieńcowe, omdlenia czy bóle w klatce piersiowej. W skrajnych przypadkach nagłego załamaniu stania zdrowia zaalarmowane przez urządzenie centrum jest w stanie natychmiast skontaktować się z pacjentem, skonsultować,  a w razie konieczności skierować do niego karetkę.

Program ruszy w kwietniu. Kwalifikacją pacjentów zajmować się będą specjaliści z Polsko- Amerykańskich Klinik Serca. Z tej formy diagnostyki skorzystać może nawet 133 pacjentów jeśli monitorowani będą przez miesiąc.

Ilość badań zmniejszy się w przypadku koniczności monitorowania pacjentów przez dłuższy czas. W tym roku z budżetu miasta na ten cel przeznaczona została kwota 20 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here