PODZIEL SIĘ

Telemonitoring serca to akcja, która w ubiegłym roku realizowana była w ramach Budżetu Obywatelskiego. Program w tym roku również będzie prowadzony. Skorzysta z niego około 133 pacjentów.

Pacjenci z zaburzeniami kardiologicznym nawet  przez 90 dni mogą być stale monitorowani dzięki niewielkiemu urządzeniu rejestrującym, z którego zapis w każdej chwili dostępny jest w centrum  monitorowania w Tychach.

Jest to przede wszystkim doskonałe urządzenie diagnostyczne zbierające dane o pracy serca pacjentów. Wskazania to: arytmia, choroby wieńcowe, omdlenia czy bóle w klatce piersiowej. W skrajnych przypadkach nagłego załamaniu stania zdrowia zaalarmowane przez urządzenie centrum jest w stanie natychmiast skontaktować się z pacjentem, skonsultować,  a w razie konieczności skierować do niego karetkę.

Program ruszy w kwietniu. Kwalifikacją pacjentów zajmować się będą specjaliści z Polsko- Amerykańskich Klinik Serca. Z tej formy diagnostyki skorzystać może nawet 133 pacjentów jeśli monitorowani będą przez miesiąc.

Ilość badań zmniejszy się w przypadku koniczności monitorowania pacjentów przez dłuższy czas. W tym roku z budżetu miasta na ten cel przeznaczona została kwota 20 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here