PODZIEL SIĘ

Budżet Obywatelski to projekt, w którym mieszkańcy sami decydują o tym, co w mieście będzie w ramach tej puli robione. Radni na poprzedniej sesji uchwalili nowy regulamin dla Budżetu Obywatelskiego.

Od tego roku zmieniają się zasady głosowania na projekty. Dotychczas głos można było oddać na wybrane 3 projekty miękkie i 3 twarde. W tym roku mieszkańcy z wszystkich propozycji będą musieli wybrać po jednym miękkim i jednym twardym i tylko na te projekty będzie można oddać głos. To nie jedyna zmiana.

Te dotyczyć też będą wnioskodawców.
Zmniejszona została wymagana liczba podpisów mieszkańców pod projektem, a te będą mogły składać nawet niepełnoletnie osoby. Dotychczas wymagany był wiek przynajmniej ukończonych 16 lat. Teraz każdy mieszkaniec Bełchatowa bez względu na wiek, może projekt złożyć, podpisać się pod wnioskiem i co ważne wziąć udział w głosowaniu.

Ważną zmianą zapisaną i przegłosowaną jest to, że propozycje do Budżetu Obywatelskiego nie mogą być składane przez szkoły i przedszkola, dla których organem prowadzącym jest miasto.

W uchwale zawarty został również zapis, że szacowany koszt proponowanych projektów nie może przekroczyć 50% puli budżetu, czyli dla projektów twardych połowy z 1 miliona 400 tysięcy złotych a w przypadku miękkich 50% od 100 tysięcy złotych zabezpieczonych na ten cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here