PODZIEL SIĘ

O godzinie 9.00 pierwszy rocznik, który kończy ósmą klasę przystąpił do swoich egzaminów. Dzisiaj zagadnienia z języka polskiego. My byliśmy z kamerą w ZSP nr 9.

Dla nich to ważny dzień i pierwszy poważny egzamin. Z dowodami osobistymi bądź legitymacjami i długopisach w dłoniach już od 8.30 byli w szkole i czekali na losowanie miejsc i wejście do sali gimnastycznej, by przystąpić do pisania. To nie tylko egzamin dla ósmoklasistów, to również sprawdzian dla dyrektorów szkół, którzy mimo strajku nauczycieli musieli spełnić wymagania i zapewnić składy komisji nadzorujących.

W tej szkole podobnie jak w wielu innych do strajku przyłączyła się zdecydowana większość nauczycieli.

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie określiła bowiem pułapu minimalnej liczby punktów, którą uczeń musiałby zdobyć. Wystarczy, że uczeń do niego podejdzie. Wyniki trwających 3 dni testów mają za to znaczenie przy rekrutacji do liceum czy technikum – bo to ważne punkty.


W Bełchatowie do egzaminów podchodzi blisko pół tysiąca ósmoklasistów.

4 KOMENTARZE

 1. nauczyciele!!! wiem, że zarabiacie mało, ale tego strajku i przedmiotowe potraktowanie naszych dzieci- jako zakładników w politycznym sporze z rządem wam nie zapomnimy……

  1

  1
 2. Chyba nikt w historii nie wyrządził nauczycielom takiej krzywdy jak pan Broniarz.
  Szacunek do nauczycieli spadał przez lata – w sposób nieuzasadniony, ot taki negatywny wpływ zęba czasu. Teraz nauczyciele potwierdzili, że im się należy POGARDA. I długie lata zajmie odbudowanie wizerunku – wszystkich strajkujących i niestrajkujących niestety też! (chciałbyś się przy stole tłumaczyć -…ale ja nie strajkowałem?) Ten czerwony politykier w imię własnej rozpoznawalności (czyt. kariery) zniszczył autorytet nauczyciela. Mam nadzieję, że wyląduje na politycznym śmietniku, a środowisko pedagogiczne zdoła się zreformować i odbudować.
  Zasada owczego pędu, która przekonała wielu uczciwych ludzi do NIEUCZCIWEGO STRAJKU, działa zawsze tak samo – zwykle w pierwszej kolejności służy liderowi – patrz, również Wałęsa. Myślę, że w tym przypadku tak nie będzie, tylko szkoda wielu uczciwych ludzi, którzy dali się wciągnąć w tą farsę.

  2

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here