PODZIEL SIĘ

Pierwsze „13-te”emerytury już są wypłacane przez ZUS. Najpierw środki trafią do tych beneficjentów, którzy emerytalne świadczenia otrzymują w dniach od 1-go do 5-go każdego miesiąca.

ZUS od wczoraj wysyła pierwsze transze tak zwanej „13-tki”. Pieniądze Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła z urzędu, a to oznacza, że nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków, by je otrzymać.

„13-tka” będzie wypłacana wraz ze świadczeniami za miesiąc maj. Oznacza to, że w terminie, w którym emeryci otrzymują świadczenia (zazwyczaj do konkretnego dnia miesiąca) oprócz emerytury otrzymają dodatkowe środki w wysokości 1100 zł brutto. Ponieważ w maju wypada długi weekend a dni 1 i 3 są wolne od pracy, środki dla tych emerytów, którzy do 5-go dnia miesiąca mają wypłacę świadczenia już są przekazywane.

Osoby, które pobierają zasiłek przedemerytalny, a ten za maj wypłacany jest w czerwcu, dodatkowe pieniądze otrzymają dopiero w czerwcu.     

8 KOMENTARZE

  1. Kolejne kupowanie głosów przez Kaczora i spółkę za pieniądze wyborców. Obudźcie się ludzie, PiS wpędza w długi wasze dzieci i wnuki.

    2

    1
  2. Do mieszkańca : a co te dzieci i wnuki kupią/zrobią za „odłożone” niewydane teraz przez państwo pieniądze ? To co będą konsumować to musi być wtedy wypracowane, a nie teraz. Kapitału i złota nie zjedzą ani na grzbiet nie włożą. A droga do większego pkb w tym kraju to przede wszystkim wzrost wydajności pracy a nie dalsze inwestycje jeżeli to masz na myśli (zwłaszcza inwestycje w zbrojenia)

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here