PODZIEL SIĘ

Robert Biedroń lider Wiosny odwiedził dziś Kleszczów, a konkretnie tamtejszy taras widokowy. Miejsce nieprzypadkowe – widok na bełchatowską odkrywkę, zdaniem lidera miejsca takie jak te powinny zniknąć. Jak dodaje jednak, gdy wygra wybory do parlamentu europejskiego i krajowego, mieszkańców regionu nie zostawi samym sobie.

Nie ma co się oszukiwać, że konwencjonalne kopalnie i elektrownie funkcjonować będą jeszcze 200 lat – mówił lider ugrupowania. Zdaniem Roberta Biedronia, bełchatowska odkrywka skończy się za 10 lat.

Dla Bełchatowa, dla którego koncern energetyczny jest głównym pracodawcą, alternatywą mają być nowoczesne technologie i zielona energia.

Zapytaliśmy więc, co dalej z odkrywką Złoczew gdyby Wiosna wybory wygrała.

Lider ugrupowania zapewnia, że Wiosna nie zostawi mieszkańców terenów pokopalnianych samych sobie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja.

12 KOMENTARZE

 1. Jedyny, ktory sie węgla nie boi. Brawo. Węgiel był spoko, ale w XX wieku. Nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej

  3

  8
  • A dlaczego nie? Dlaczego wszyscy myślą „tu u teraz”?! Energia atomowa tez jest czysta, skoro juz elektrownia stoi to moze przezbroić ją na atom. Praca będzie i czysta energia. Węgiel to relikt przeszłości. Nie zgadzam sie tez ze Polska truje Europę, Niemcy sa w tym znacznie lepsi.

   2

   4
 2. Chorzy ludzie powinni się leczyć a nie utwierdzać w przekonaniu zdrowych , że tak ma być.Stoimy na głowie ,ale życie to nie cyrk.

  5

  0
  • Patrzyła Pani dzisiaj w lustro? Wiadomo że nikt nagle nie przejdzie na EKOenergie, to jest abstrakcja. Dzisiaj była informacja że Wielka Brytania przez tydzień „jechała” tylko na Energi odnawialnej. To się da zrobić. Wszystko trzeba dopracować i się da.
   Nie jestem fanem Biedronia, żeby nie było… Ale tylko on o tym mówi

   1

   4
 3. Wspólczuję zwolennikom przeydenta Słupska. Mylić się jest rzeczą ludzką i do nikogo nie należy odwracać się plecami. Więc i do Pana Biedronia nie odwrócę się tyłem i jak bedzie chciał to mu pomogę aby w końcu dowiedział się co jest dobre a co nie.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here