PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie już w drugą niedzielę maja w kościele w Parznie zorganizowane zostaną uroczystości w związku rocznicą urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tamtejszym kościele znajduje się krypta Wandy Malczewskiej.

Czcigodna Sługa Boża Wanda Malczewska nierozerwalnie związana jest z Parznem. W tamtejszym muzeum mieszczącym się przy kościele parafialnym znajdują się pamiątki, w tym akt chrztu. Z tyłu kościoła jest wejście do krypty, w której spoczywa ta niezwykła kobieta.

Do dziś Wanda Malczewska określana jest jako niedościgniony wzór chrześcijańskiej postawy. 21 lutego 2006 roku promulgowano w Watykanie dekret o heroiczności cnót Wandy Malczewskiej. Odtąd przysługuje jej tytuł Czcigodnej Sługi Bożej.

W najbliższą niedzielę do Parzna zjadą się wierni nie tylko z diecezji, by uczcić pamięć Wandy Malczewskiej. O godzinie 16.00 odprawione zostanie uroczyste nabożeństwo. Następnie wierni przejdą do krypty Czcigodnej Wandy Malczewskiej, zwiedzą muzeum, a także wysłuchają przygotowanego specjalnie na tę okazję koncertu w wykonaniu grupy muzycznej Syjon.

Muzeum ze zbiorem 3 tysięcy skatalogowanych modlitewników, z których najstarszy pochodzi z XVII wieku nie ma sobie równych. W zbiorach odnaleźć można wyjątkowe bardzo stare i dobrze zachowane egzemplarze. Wśród nich te pisane ręcznie, katolickie, a także protestanckie czy pochodzące z innych krajów. Muzeum można odwiedzać cały rok. Krypta Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej otwarta jest dla wiernych codziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here