PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie już w drugą niedzielę maja w kościele w Parznie zorganizowane zostaną uroczystości w związku rocznicą urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tamtejszym kościele znajduje się krypta Wandy Malczewskiej.

Czcigodna Sługa Boża Wanda Malczewska nierozerwalnie związana jest z Parznem. W tamtejszym muzeum mieszczącym się przy kościele parafialnym znajdują się pamiątki, w tym akt chrztu. Z tyłu kościoła jest wejście do krypty, w której spoczywa ta niezwykła kobieta.

Do dziś Wanda Malczewska określana jest jako niedościgniony wzór chrześcijańskiej postawy. 21 lutego 2006 roku promulgowano w Watykanie dekret o heroiczności cnót Wandy Malczewskiej. Odtąd przysługuje jej tytuł Czcigodnej Sługi Bożej.

W najbliższą niedzielę do Parzna zjadą się wierni nie tylko z diecezji, by uczcić pamięć Wandy Malczewskiej. O godzinie 16.00 odprawione zostanie uroczyste nabożeństwo. Następnie wierni przejdą do krypty Czcigodnej Wandy Malczewskiej, zwiedzą muzeum, a także wysłuchają przygotowanego specjalnie na tę okazję koncertu w wykonaniu grupy muzycznej Syjon.

Muzeum ze zbiorem 3 tysięcy skatalogowanych modlitewników, z których najstarszy pochodzi z XVII wieku nie ma sobie równych. W zbiorach odnaleźć można wyjątkowe bardzo stare i dobrze zachowane egzemplarze. Wśród nich te pisane ręcznie, katolickie, a także protestanckie czy pochodzące z innych krajów. Muzeum można odwiedzać cały rok. Krypta Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej otwarta jest dla wiernych codziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here