PODZIEL SIĘ

W klasyfikacji systemu Pro Junior System za poprzedni sezon drugiej ligi bełchatowski klub zajął miejsce na podium i w ten sposób zarobił ponad milion złotych.

W klasyfikacji sezonu 2018/19 drużyna PGE GKS Bełchatów zdobyła aż 15.621 punktów, czyli o 4.300 więcej niż w najlepszym dotychczas sezonie 2016/17. Więcej zgromadził tylko Rozwój Katowice (17.532), ale z uwagi na spadek do III ligi, nie jest brany pod uwagę przy rozdziale gratyfikacji finansowej. Podobnie jest z Siarką Tarnobrzeg i Ruchem Chorzów.

Co istotne z pierwszych pięciu zespołów tabeli II ligi najwyżej w klasyfikacji Pro Junior System znalazł się Radomiak Radom i to dopiero 11. miejscu.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie GKS Bełchatów – Na cenne punkty i zdobycie tego właśnie miejsca przez klub złożyły się minuty rozegrane przez pięciu zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria – czyli: zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie. To Damian Michalski, Patryk Mularczyk, Przemysław Zdybowicz, Mateusz Stolarczyk i Marcin Ryszka, który od sierpniowego meczu w Łęcznej był w myśl przepisów „liczony” podwójnie już jako bełchatowski wychowanek. Minuty Mateusza Stolarczyka „załapały” się do ogólnej puli zespołu, ponieważ PZPN podał klasyfikację zaktualizowaną o rzeczywiste minuty (także tez z doliczonego czasu).

Piątka wymienionych piłkarzy wystąpiła łącznie w 123 meczach II ligi, w których strzeliła 19 goli i zaliczyła 7 asyst.

źródło: gksbelchatow.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here