PODZIEL SIĘ

Do biura Rady Miasta wpłynął dzisiaj oficjalny wniosek o zlikwidowanie Straży Miejskiej. Pismo, pod którym podpisało się trzech radnych złożył Marcin Rzepecki z Koalicji Obywatelskiej.

Wniosek to konsekwencja marcowej sesji Rady Miasta. Już wówczas radny Marcin Rzepecki mówił, że chce dorowadzić do likwidacji Straży Miejskiej, bo ta jak argumentował jest zbyt kosztowna w utrzymaniu, a ma dużo mniejsze kompetencje niż np. policja.

Dwa miesiące temu na sali obrad  znaleźli się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tego pomysłu. Zdecydowanie przeciw likwidacji Straży Miejskiej opowiedziała się prezydent Mariola Czechowska.

Pod złożonym  dzisiaj wnioskiem podpisało trzech radnych z trzech różnych kół: Marcin Rzepecki z Koalicji Obywatelskiej, Mateusz Broncel z PiS oraz Ireneusz Kępa, który startował do rady Miasta z list wyborczych prezydent Marioli Czechowskiej.

Zanim wniosek trafi pod głosowanie radnych opinię w sprawie wydać muszą odpowiednie organy. Jeśli po spełnieniu wymogów formalnych o likwidacji straży nie przesądzi Rada Miasta, mają to w założeniu wnioskodawców zrobić mieszkańcy poprzez referendum.  

6 KOMENTARZE

  • Przeciwnie świetny pomysł.Obywatel powinien utrzymywać siły porządkowe, które nie tylko potrafią straszyć mandatem, ale potrafią przyjść z pomocą.Oczekuje od takiego policjanta ,pomocy nawet wtedy gdy nie ma tego zapisane w swoim planie zajęć.(w sytuacjach których szeregowy obywatel nie jest w stanie przewidzieć.)A skoro Straż miejska jest zbyt kosztowna w utrzymaniu a mieni się tylko postrachem – to na pohybel.

   2

   1
 1. Dzień dobry bardzo chętnie pomogę komuś albo paru osobom z rady miasta bądź z urzędu mam ludzi tylko nie wiem ile podpisów trzeba zebrać żeby zlikwidować straż miejską pozdrawiam

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here