PODZIEL SIĘ

Od wczoraj można składać wnioski do nowej edycji Budżetu Obywatelskiego. To już 7. edycja organizowana przez samorząd bełchatowski. Do rozdysponowania jest 1,5 miliona złotych.

Propozycje do Budżetu Obywatelskiego będą przyjmowane do 28 czerwca. Mogą je składać mieszkańcy zameldowani w Bełchatowie i grupy np. stowarzyszenia. W tym roku nie ma dolnej granicy wieku. Oznacza to, że wniosek złożony przez np. 11-latka będzie również rozpatrywany. Dzieci również będą mogły wziąć czynny udział w głosowaniu na zaakceptowane przez urzędników projekty.

W ramach Budżetu Obywatelskiego realizowane są tak zwane twarde i miękkie projekty. Twarde to wszystkie te, które wiążą się z inwestycją w infrastrukturę: place zabaw, chodniki, parkingi, miejsca wypoczynkowe itd.

Wartość realizacji pojedynczego projektu twardego nie może przekraczać puli 700 tysięcy złotych, czyli połowy z przeznaczonego 1 miliona 400 tysięcy złotych na ten cel.    

Projekty miękkie to te obejmujące np. profilaktykę zdrowotną, warsztaty rozwoju osobistego, zajęcia rozwijające talenty poszczególnych grup itp. Na realizację tych projektów przeznaczono 100 tysięcy złotych, a pojedynczy projekt nie może przekraczać połowy tej wartości.

W tym roku jedna osoba odda głos tylko na jeden projekt twardy i jeden miękki. W poprzednich edycjach mieszkańcy mogli z każdej grupy poprzeć po trzy projekty.   

Budżet Obywatelski to propozycja skierowana do wszystkich mieszkańców. Każdy może zgłosić ważną dla niego, czy okolicy propozycję. Każdy mieszkaniec Bełchatowa ma również prawo do decydowania poprzez glosowanie na co pula 1 500 000 zł publicznych  pieniędzy zostanie przeznaczona.       

1 KOMENTARZ

  1. bardzo dobry pomysł, żeby szkoły nie mogły mieć swoich propozycji, tak cała szkoła jest zmobilizowana rodzice nagabywani przez nauczycieli musza głosować, a przecież szkoły to instytucje, bardzo dobrze

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here