PODZIEL SIĘ

Dušan Petković, 27-letni serbski atakujący, który z powodzeniem występował w ostatnim sezonie w lidze włoskiej, będzie graczem PGE Skry Bełchatów. „Obserwowaliśmy tego gracza od dłuższego czasu i wierzymy, że będzie dużym wzmocnieniem” – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Serbski atakujący zastąpi w bełchatowskiej drużynie Renee Teppana, którego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Petković w poprzednim sezonie występował w Argos Volley Sora i był jedną z największych gwiazd w lidze włoskiej. W sezonie zasadniczym wygrał klasyfikację najlepiej punktujących graczy, a 590 zdobytych punktów pozwoliło mu wyprzedzić choćby Wilfredo Leona, byłego gracza PGE Skry Aleksandara Atanasijevicia, czy reprezentanta Włoch Iwana Zajcewa.

Mierzący 202 centymetry wzrostu Petković będzie dziewiątym serbskim graczem w historii PGE Skry. Doświadczenia z gry Serbów w bełchatowskiej drużynie są raczej dobre, bo wystarczy przypomnieć nazwiska znakomitych siatkarzy, jak Srecko Lisinac, czy Aleksandar Atanasijević, którzy zachwycali kibiców w PlusLidze. W najbliższym sezonie bełchatowski zespół będzie miał dwóch graczy z serbskimi paszportami – Petkovicia oraz Milana Katicia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here