PODZIEL SIĘ

Od dzisiaj rodzice mogą składać w wersji elektronicznej wnioski o przyznanie świadczeń 500+, również na pierwsze dziecko, bez kryterium dochodowego. Właśnie rusza rządowy program.     

Wnioski na przyznanie świadczenia 500+ na pierwsze dziecko od 1 lipca można składać wyłącznie w wersji elektronicznej. Można to zrobić za pośrednictwem stron ministerstwa, MOPS-u, jak i np. banku.

Jeśli ktoś chce złożyć wniosek w wersji papierowej będzie to mógł zrobić dopiero od sierpnia. W Bełchatowie wnioski papierowe przyjmowane będą przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W województwie łódzkim w ubiegłym roku na świadczenia na drugie i kolejne dziecko oraz na pierwsze w przypadku nie przekroczenia kryterium dochodowego, wydano ponad miliard 400 milionów złotych. Szacuje się, że po wprowadzeniu rozszerzenia na każde pierwsze dziecko tegoroczna pula przekroczy 2 miliardy złotych.   

W samym Bełchatowie dotychczas ze świadczeń korzystało ponad 4 tysiące rodzin, a świadczenia przyznane były dla ponad 5 tysięcy 350 dzieci. Teraz tych świadczeń może być ponad 10 tysięcy.

Rodzice chcący skorzystać z rozszerzonego programu 500+ od lipca mają czas na złożenie wniosku do września. Wówczas pieniądze wypłacane będą z wyrównaniem od lipca. Wnioski złożone od października wypłacane będą od miesiąca złożenia  wniosku.  

1 KOMENTARZ

  1. w poniedziałek się chyba wszyscy rzucili, ciężko było się wbić na konto bankowe, żeby rachunek zapłacić, masakra

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here