PODZIEL SIĘ

Wczoraj miał zapaść wyrok w sprawie byłego wójta Gminy Bełchatów Kamila Ładziaka. Na ławie oskarżonych zasiedli również jego bliscy współpracownicy. Sprawa jednak nie zakończy się tak szybko.

Kamilowi Ładziak  zgodził się na publikację wizerunku i nazwiska w związku z tą spraw. Prokuratura zarzuciła byłemu wójtowi, że droga w Dobrzelowie powstała bez pozwolenia na budowę oraz bez kierownika budowy wyznaczonego do tego projektu. Zarzut dotyczył również tego, że za wykonanie tej samej pracy z kasy urzędu mogły zostać wydatkowane dwukrotnie środki.

Wczoraj miał zapaść wyrok w sprawie. Zamiast niego sędzia zarządził uzupełnienie materiału dowodowego. Chodzi między innymi o dokumentację fotograficzną drogi, wykonaną na kilka dni przed kontrolą przeprowadzona przez RIO.

W aktach brakuje również upoważnień wystawianych przez wójta dla konkretnych osób np.  do wykonania kosztorysu oraz faktycznych funkcji pełnionych przez urzędników gminnych w tym okresie. Materiał dowodowy ma zostać uzupełniony.

Kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowano na 9 sierpnia na godzinę 9.00.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here