PODZIEL SIĘ

Od 1 lipca w całym kraju można drogą elektroniczną składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na każde dziecko oraz jednorazowej kwoty 300 złotych z programu „Dobry start”. My sprawdziliśmy ile w Bełchatowie już złożono takich wniosków.

Wnioski drogą elektroniczną do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spływają systematycznie.  Dzisiaj rano było ich zweryfikowanych w sumie 2 708. To prawie 1/3 wszystkich wniosków, jakie szacunkowo powinny wpłynąć w Bełchatowie. W sunie uprawnionych do świadczenia jest około 10 tysięcy dzieci.

Wcześniej kiedy przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko uwarunkowane było dochodami rodziny, z 500+ korzystało około 5 350 dzieci z ponad 4 tysięcy bełchatowskich rodzin.

Rodzice na wypełnienie wniosku, bez straty wypłacanego świadczenia mają czas od lipca do października. Nawet jeśli zdecydują się na złożenie wniosku we wrześniu, świadczenie otrzymają z wyrównaniem od lipca. W sierpniu wnioski będzie można składać w MOPS drogą papierową. Do tego czasu można to zrobić wyłącznie elektronicznie.

Wraz z wnioskiem o świadczenie 500+ składać można wnioski o przyznanie pieniędzy z puli „Dobry strat”. To świadczenie w wysokości 300 zł wypłacane jest na dziecko uczące się, na tak zwaną wyprawkę szkolną. W Bełchatowie złożono już 1900 takich wniosków.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here