PODZIEL SIĘ

7 tegorocznych maturzystów z III LO w Bełchatowie może mieć unieważniony egzamin z matematyki. Na razie kilku z nich złożyło odwołanie od decyzji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do Komisji Centralnej. W ciągu kilku dni mają zapaść wiążące decyzje.

Sprawa dotyczy siedmiu chłopców z jednej klasy z III LO im. Mickiewicza. Jak powiedział w rozmowie telefonicznej Marek Szymański wicedyrektor OKE w Łodzi, osoba sprawdzająca egzamin z matematyki nabrała podejrzeń, że nie są to samodzielne prace, ponieważ pojawiał się w nich ten sam błąd. Swoje spostrzeżenia sprawdzający zgłosił do OKE.

Po konsultacji z koordynatorem przedmiotu trzyosobowy zespół wydał postanowienie o unieważnieniu egzaminu dla 7 osób.

Maturzyści zostali o tym fakcie poinformowani i jak dodaje Marek Szymański z OKE poproszeni zostali o wyjaśnienie. Nie potrafili oni wyjaśnić z czego sam błąd wynika. Dlatego OKE utrzymało postanowienie.

Kilka osób złożyło odwołanie od tej decyzji do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Werdykt ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak poinformowała wicedyrektor III LO Małgorzata Załęczna egzamin maturalny z matematyki przebiegał bez zakłóceń. W komisji egzaminacyjnej była również osoba z zewnątrz, która również nie zgłaszała uwag. Nie odnotowano, żadnego incydentu.

W przypadku podtrzymania decyzji OKE siedmiu maturzystów do ponownego egzaminu maturalnego z matematyki podejdzie w pierwszym możliwym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here